PL
Wybierz język

Amortyzator gumowy

Podkategorie/stonę
21 z 21 podkategorii
  • Podkategorie/stonę
    21 z 21 podkategorii

    Inni klienci również kupili

    Amortyzator gumowy

    Amortyzatory gumowe norelem to elementy konstrukcyjne i standardowe, powszechnie stosowane do elastycznego łożyskowania. Amortyzatory gumowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz skutecznym amortyzowaniem i pochłanianiem wstrząsów. Jest to szczególnie ważne w przypadku powtarzających się sił udarowych i przyspieszeń z ogranicznikiem krańcowym. Amortyzatory gumowe norelem umożliwiają tłumienie i sprężynowanie wstrząsów przy maszynie.

    Zakresy zastosowania

    Amortyzatory gumowe są stosowane do obciążeń ścinających i ściskających w szerokim zakresie zastosowań, np. w przemyśle i rzemiośle, głównie do pochłaniania energii kinetycznej. Należą one do rodziny produktów Elementy tłumiące. Jednak przy obciążeniu ścinającym obciążalność amortyzatorów gumowych norelem jest znacznie mniejsza niż przy obciążeniu ściskającym. Dane dotyczące obciążenia są podane na stronie z informacjami technicznymi dotyczącymi amortyzatorów gumowych.

    Wykorzystywane są przede wszystkim do łożyskowania agregatów, silników, sprężarek, pomp i maszyn kontrolnych. Amortyzatory gumowe są często stosowane również jako ograniczniki drzwi lub jako elementy tłumiące hałas.

    Rodzaje amortyzatorów gumowych

    W sklepie internetowym norelem amortyzator gumowy są oferowane w różnych stopniach twardości. Kauczuk naturalny w połączeniu ze stalą i stalą nierdzewną zapewnia długą trwałość i niezawodne tłumienie.

    W zależności od potrzeb związanych z montażem norelem oferuje amortyzatory gumowe z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym. Amortyzatory gumowe amortyzują energię w zależności od konstrukcji.

    Stożkowo profilowany kontur zapewnia optymalne tłumienie, np. w przypadku obciążeń krawędziowych przy dużym wychyleniu promieniowym. Z drugiej strony, spiczasto zakończone amortyzatory gumowe skutecznie absorbują duże obciążenia udarowe. Możliwości zastosowania różnią się w zależności od rozwoju. Dzięki temu amortyzatory gumowe można stosować w różny sposób w otoczeniu maszyny.

    Typy amortyzatorów gumowych

    Odpowiedni typ amortyzatora gumowego określa możliwe zastosowanie amortyzatora z gwintem w celu integracji w przemyśle lub budowie maszyn.

    Typ A: Amortyzatory gumowe norelem z grupy produktów typu A mają obustronny gwint zewnętrzny.

    Typ B: Amortyzator gumowy typu B można stosować lub integrować przy użyciu jednego gwintu wewnętrznego i przeciwległego gwintu zewnętrznego.

    Typ C: Grupa produktów amortyzatorów gumowych typu C posiada gwint wewnętrzny na obu końcach.

    Typ D: Amortyzator gumowy z kategorii produktów typu D ma gwint zewnętrzny oraz powłokę z kauczuku naturalnego na widocznej powierzchni, jako ogranicznik uderzeniowy do ograniczania ugięcia sprężyny w przypadku masy w ruchu.

    Typ E: Amortyzator gumowy typu E różni się od typu D gwintem. Amortyzator gumowy norelem typu E ma gwint wewnętrzny.

    Amortyzatory gumowe ze stali nierdzewnej

    Amortyzatory gumowe norelem ze stali nierdzewnej są pokryte szarą powłoką elastomerową z kauczuku naturalnego o średnim stopniu twardości 55° Shore A. Amortyzatory wykonane z gumy i stali nierdzewnej mogą być stosowane w zakresie temperatur od -30 °C do +80 °C. W sklepie internetowym norelem są oferowane różne wersje wykonania, jak amortyzatory gumowe ze stali nierdzewnej, typ B, typ C, typ E i typ D (z gwintem zewnętrznym do zastosowania jako ogranicznik uderzeniowy lub w maszynach, które nie są na stałe zakotwiczone w fundamencie).

    Amortyzatory gumowe ze stali lub stali nierdzewnej

    Amortyzatory gumowe wykonane ze stali lub stali nierdzewnej i pokryte czarnym elastomerowym kauczukiem naturalnym mają średnią twardość 55° Shore A. Amortyzatory gumowe w wersji stalowej (wytrzymałość 5,6) są ocynkowane, natomiast amortyzatory gumowe w wersji ze stali nierdzewnej są nieosłonięte.

    Amortyzatory gumowe w sklepie norelem są dostępne z gwintem zewnętrznym (typ A), gwintem zewnętrznym (typ B), gwintem wewnętrznym (typ C) lub z gwintem zewnętrznym (typ D), z gwintem zewnętrznym do zastosowania jako ogranicznik uderzeniowy lub w maszynach, które nie są na stałe zakotwiczone w fundamencie).

    Amortyzatory wykonane z gumy i stali nierdzewnej mogą być stosowane w zakresie temperatur od -30°C do +80°C.

    Amortyzatory gumowe zwężone

    Amortyzatory gumowe ze stożkowo profilowanym konturem gumowym redukują duże obciążenia brzegu gumy przy odchyleniu promieniowym i zwiększają tym samym żywotność elementu. Amortyzatory gumowe norelem ze stożkowo profilowanym konturem są dostępne jako typ CT (gwint wewnętrzny) lub z dwoma gwintami zewnętrznymi (typ AT).

    Amortyzatory gumowe paraboliczne

    Paraboliczne amortyzatory gumowe mają gwint zewnętrzny i spiczastą powłokę elastomerową z naturalnego kauczuku. Amortyzator gumowy jest używany zawsze, gdy konieczne jest uzyskanie skutecznej amortyzacji lub tłumienia wstrząsów.

    Amortyzatory gumowe stożkowe

    Amortyzator gumowy stożkowy różni się od parabolicznego amortyzatora gumowego kształtem. Nie zwęża się, ale ma te same właściwości w zakresie tłumienia wstrząsów.

    Amortyzatory gumowe kuliste

    Amortyzator gumowy kulisty norelem ma gwint wewnętrzny i, podobnie jak amortyzator gumowy stożkowy i amortyzator gumowy paraboliczny, służy do amortyzacji i tłumienia wstrząsów.

    Amortyzatory gumowe z przyssawką

    Amortyzator gumowy typu DS z przyssawką gwint zewnętrzny i jest stosowany przede wszystkim do łożyskowania agregatów oraz jako ogranicznik uderzeniowy do ograniczania ruchu sprężyny w przypadku masy w ruchu.

    Amortyzator gumowy (odbojnik drzwiowy)

    Amortyzator gumowy typu TP (odbojnik drzwiowy) ma w środku otwór, który ułatwia jego przykręcenie. Amortyzator gumowy może być ponadto stosowany jako nóżka w maszynach.

    Osprzęt do amortyzatorów gumowych

    Gumowa szyna oporowa

    Do pochłaniania dużych sił udarowych i łożyskowania dużych mas firma norelem oferuje pełny asortyment gumowych szyn oporowych. Służą one do pochłaniania dużych sił udarowych i łożyskowania dużych mas. Gumowe szyny oporowe są dostarczane w wykonaniu ze stali lakierowanej na czarno lub ocynkowanej.

    Podpora O-kształtna

    Kolejnym elementem osprzętu z grupy amortyzatorów gumowych norelem jest łożysko O-kształtne wykonane ze stali ocynkowanej. Podpory O-kształtne charakteryzują się bardzo miękkim sprężynowaniem, z  tego powodu nazywane są także podporami niskich częstotliwości. Służą do niskowstrząsowego łożyskowania instrumentów, elementów elektrycznych oraz do mocowania lekkich agregatów i precyzyjnych urządzeń mechanicznych.